Piercingu hooldus

Oluline piercingu hoolduses

Alustuseks pead meeles pidama, et kuna soovisid ise oma keha augustada, siis oled edaspidi ise vastutav augustatud koha hooldamise eest! Ära unusta, et tegu on haavaga, mis vajab puhastamist ja hooldust!

Kuidas hooldada augustatud kohta?

Paraneva augustatud koha puhastamise mõte on eemaldada surnud rakud ning päeva jooksul kogunenud mustus ja bakterid. Keha ei ole vaja “ravida”, piisab kui hoiad augustatud koha puhtana ‐ keha parandab ennast ise. Elementaarne puhtus ja tähelepanu paranevale kohale on kõik, mida tegelikult vaja on. Pane tähele oma keha – see ütleb sulle, kui midagi valesti on.l

Esimesel kuul on augustatud koha igapäevane hooldus KOHUSTUSLIK! Kasuta selleks ASEPT-i (desinfitseeriv alkoholivaba lahus),  mida müüakse apteekides ja ka kauplustes (nt Selver). Kindlasti tuleb augustatud kohta hooldada täiendavalt peale higistamist (treening vms). Pea meeles, et samas ka üleliigne puhastamine võib paranevat kohta ärritada (2 korda päevas on piisav).

Teisest kuust alates kuni lõpliku paranemiseni hoolda augustatud kohta 1 kord nädalas. 1 kord kuus eemalda ehe ning puhasta nii ehe kui augustatud koht.

Värske augu puhul on punetus ja kerge turse tavalised. PUHASTAMISEKS MITTE KASUTADA alkoholi, vesinikperoksiidi või Cutasepti!

 

Põletik – kuidas seda ära tunda?

Kuidas tunda ära põletikku? Põletiku tunnuseks on see, kui augustatud koha ümbrus on tugevasti turses või on uuesti hakanud punetama või immitseb vedelikku. Puudutades on tunda tugevat valu. Sellisel juhul tuleb haav ja punetav ümbrus katta  (ilma ehet eemaldamata!) BRAUNOVIDON salviga (saadaval kõikides apteekides) ning see omakorda katta plaastriga. Plaastrit hoida peal 12 tundi, seejärel kõik eemaldada ja korralikult puhastada ASEPTiga. Vajadusel korrata uuesti iga 12 tunni tagant, kuni turse on kadunud.

 

Paranemisaeg (periood, mille jooksul on vaja auku hooldada)

Järgnevalt on ära toodud keskmised paranemisajad hästi hoolitsetud aukudele:

Kõrvalest 2 – 6 kuud

Kõrva kõhreauk 6 – 12 kuud

Kulm 3 – 8 kuud

Nina 3 – 5 kuud

Naba 6 – 12 kuud

Alahuule hooldamiseks küsi täpsemaid juhiseid teenusepakkujalt.

 

Kasulikke näpunäiteid

  • Väldi hõõrdumist. Kui tegeled spordiga, siis on võimalik, et augustatud koht hõõrdub riiete, spordivahendi vms vastu, kasuta tavalist plaastrit.
  •  Ela tervislikult. Söö korralikult, maga piisavalt. Kasuta vitamiine, mis sisaldavad tsinki ja C-vitamiini – need aitavad kehal taastuda.
  • Hoia käed eemal! Pese enne augu katsumist käsi. Ehet ei ole vaja pidevalt keerutada või näppida — nii ajad ainult haava sisse mustust.
  • Hoia meigi- ja juuksehooldusvahendid eemal. Need sisaldavad ärritavaid kemikaale. Esimestel nädalatel pärast augu tegemist ei tohiks meigi– ja juuksehooldusvahendid (nt juukselakk) otse augu peale sattuda.
  • Vähenda suitsetamist. Suits sisaldab paljusid kahjulikke kemikaale, mis huuleneedi puhul otse haava satuvad. Kui pead suitsetama, loputa suud pärast suitsetamist veega.
  • Ei ole soovitatav 1 kuu jooksul peale augustamist külastada ujulaid ja solaariume. Vältimatu vajaduse korral sauna külastades või meres ujudes tuleks augustatud koht kinni katta veekindla plaastriga. Pärast ära unusta hooldada piirkonda ASEPT-iga.
  • Paranenud auku ei ole enam vaja eraldi puhastada. Piisab kui keha on puhas ning välditakse augu uuesti vigastamist (nt sikutamine ja pidev näppimine ei ole kindlasti hea mõte). Paranenud augu ehet on ohutu vahetada, kuid pikalt ilma ehteta käimine ei ole soovitatav. Ka juba paranenud auk võib tühjalt seistes kahaneda või kinni kasvada ning muuta ehte tagasipaneku raskeks. Kui sulle meeldib su ehe, kanna seda!

Kuula augustaja nõuandeid ja soovitusi!

Kõrvarõngaid ning erinevaid piercing-ehteid on võimalik osta meie veebipoest.